Frekans Sistemi – Fatih Dersanesi

Fatih Dersanesi tarafından geliştirilen öğrenci bilgi sistemi Frekans 1 Ekim 2012 itibariyla öğretmen, öğrenci ve velilerin hizmetine sunuldu.

Frekans Sistemi Nedir ?

MEB’in e-okul sistemine benzerliğiyle dikkat çeken Frekans sistemi sayesinde, Fatih Dersanesinde eğitim gören öğrenciler ve velileri; danışman öğretmen bilgilerine, etüt programlarına, sınav sonuçlarına, öğrencilere yönelik analizlere tek bir noktadan ulaşabilecekler. Ayrıca devamsızlıklar, sınav karneleri, rehberlik gibi konularda unutulmamış.

Frekans’a Giriş ve Kayıt Olma

Öncelikle frekans.fatihdersanesi.com.tr adresine giriyoruz. Microsoft Silverlight eklentisinin bilgisayırımızda yüklü olmasının gerekli olduğu bir uyarıyla karşı karşıya kalacağız. Hemen eklentiyi indirip kuruyoruz.

Eklentiyi kurduktan sonra tekrardan frekans.fatihdersanesi.com.tr adresine giriş yapıyoruz. Biraz bekledikten sonra bizden kullanıcı adı ve şifre isteyecek. Kullanıcı adımız T.C. kimlik numaramız, şifremizde ilk sefer için T.C. kimlik No olacak. Bu kısımları doldurduktan sonra Giriş diyoruz.

Karşımıza küçük bir pencere çıkacak. Burada bizden bir e-posta adresi istiyor. E-posta adresimizi girip, aktivasyon için Gönder kısımına tıklıyoruz.

Ardından e-posta hesabımızı açıyoruz. E-posta hesabımızı açtıktan sonra Fatih Dersanesi tarafından bize bir e-mail gönderildiğini göreceğiz. Gereksiz ya da İstenmeyen klasörüne gelmiş olabilir. Orada e-posta’nın en alttında bulunanan doğrulama kodunu kopyalıyoruz.

Şimdi tekrardan Feekans’a dönüp, az önce çıkan küçük pencerinin bu sefer alt kısmına kodu yapıştırıyoruz. Aktive Et diyoruz.

İlk girişimiz olduğu için bizden hemen şifremizi değiştirmemiz istenecek. Şifremizi değiştirdikten sonra Frekans kullanıma hazır.