Matematikten Nasıl Başarılı Olabilirim?

İlköğretim öğrencilerinin en çok zorlandığı derslerden biri de Matematik dersi. Malesef zamanla bu zorlanma da başarısızlığa dönüşebiliyor. Ama unutmayalım ki bu dersi başarmak bizim elimizde!

1. Önyargıları Yıkmak

Matematik dersinde başarılı olmamız için öncelikli olarak yapacağımız şey, Matematik dersiyle ilgili aklımızda bulunan ve bize hiçbir yararı dokunmayan kötü önyargıları atmak olacak. Çünkü bu önyargılar bize sürekli matematiği anlayamayacağımızı ve çok zor bir ders olduğunu söyleyecek. Halbuki ilköğretim matematik dersi öyle değil!

2. Dersi Derste Öğrenmek

Önyargılarımızdan kurtulduysak artık derse geçebiliriz. Matematiği derste dikkatli dinlemek çok önemli. Kendi başımıza anlamakta saatlerce zaman harcayacağımız bir hususu derste birkaç dakikada anlayabiliriz. Bunun için dersi derste öğrenmek çok önemli.

3. Matematiği Tekrar Etmek

Gerek günlük hayatta gerekse okulda birçok  bilgiler öğreniyoruz. Fakat öğrendiğimiz bu bilgileri tekrar etmedikten sonra bir süre sonra unuttuğumuzun farkına varmışsınızdır. Bu sebeble Matematik dersinde öğrendiğimiz biligileri de tekrar etmemiz gerekiyor. Zaten ödevlerimiz bu sebebten dolayı veriliyor, öyle değil mi?

Matematik Sınavından Yüksek Not Almak

Bu saydığımız hususları yerine getirdikten sonra artık sınavda yüksek puan almayı ve sonucunda sevinmeyi hak ettik. Tabi sınavdan önce çalışmayı da unutmuyoruz.

Şimdi Kim Matematikten 5 Almak İster?